Pneumatiky Avon - nový rychlostní rekord!

18.08.2012 07:22

Pneumatiky Avon mají nový britský motocyklový rychlostní rekord!

https://www.avon-tyres.co.uk/news/avon-tyres-takes-new-british-absolute-motorcycle-speed-record


Mike Grainger a jeho tým Motocykly GT z Plymouthu se pravidelně účastní sportovních akcí. Již v roce 1996 získali rychlostní rekord s motocyklem Kawasaki ZZ-R1100 s namontova

ným turbem. Pro zatím poslední pokus si vybrali Suzuki GSX1300R, která je vybavena také turbem a disponuje 530 koňmi výkonu na zadním kole. Mike již nějakou dobu spoléhá na pneumatiky Avon a pro tuto soutěž si je vybral nové třísměsové Storm 2 Ultra. Pokus o rychlostní rekord se konal na letišti Elvington v North Yorkshire a během přiděleného času jedné hodiny, byly udělány dvě jízdy. Nejvyšší zaznamenaná rychlost byla neuvěřitelných 249,1 mph, tedy zhruba 400 km/h. Průměrná rychlost z obou zkušebních jízd pak byla 229 mph (368 km/h), což je nový britský rekord. 

Mike říká: "Mnoho lidí říká, že čím jsem starší, tím jsem rychlejší, ale já se snažím spíše naopak! Přesto že je mi 61, tak žádné známky zpomalení nejsou vidět! Motorka je modelový rok 2000, ale pochopitelně nově upravená pro tento druh soutěže. S menšími úpravami je skoro všechno. Počínaje turbem a prakticky celého podvozku, brzdy, geometrie... Avon Storm 2 Ultraa byly dobrou volbou pro tento rekordní pokus a přestože nejsou homologovány pro tyto rychlosti, mám k nim svou absolutní důvěru. neumatika je domácí a skvělá. Lidé se mě často ptají, jaké to je jet tak rychle? Říkám, že zážitek není pocit rychlosti, ale pocit té obrovské síly a zrychlení. To je úžasné... V prvních metrech jízdy není přední kolo téměř nikdy na zemi... Je to prostě skvělý zážitek."

Avonu Storm 2 Ultra jsou sportovně-cestovní pneumatiky a mají ideální konstrukci nejen pro těžké moderní hyperbiky jako Suzuki Hayabusa GSX1300R, nebo a Kawasaki ZZR1400. 

Motocyklové pneumatiky Avon Storm 2 Ultra jsou vyráběné ve Velké Británii.
 
 
Fotka: Pneumatiky Avon mají nový britský motocyklový rychlostní rekord!

Mike Grainger a jeho tým Motocykly GT z Plymouthu se pravidelně účastní sportovních akcí. Již v roce 1996 získali rychlostní rekord s motocyklem Kawasaki ZZ-R1100 s namontovaným turbem. Pro zatím poslední pokus si vybrali Suzuki GSX1300R, která je vybavena také turbem a disponuje 530 koňmi výkonu na zadním kole. Mike již nějakou dobu spoléhá na pneumatiky Avon a pro tuto soutěž si je vybral nové třísměsové Storm 2 Ultra. Pokus o rychlostní rekord se konal na letišti Elvington v North Yorkshire a během přiděleného času jedné hodiny, byly udělány dvě jízdy. Nejvyšší zaznamenaná rychlost byla neuvěřitelných 249,1 mph, tedy zhruba 400 km/h. Průměrná rychlost z obou zkušebních jízd pak byla 229 mph (368 km/h), což je nový britský rekord. 

Mike říká:

 

Zpět

Vyhledávání

Copyright © Marek Olbert www.automotosluzby.cz IČO:64970876