Otázky a odpovědi k funkci preventivního tmelu OKO

 

Kolik děr je OKO Puncture Free schopen zalepit?
To záleží na velikosti každé z děr, ale OKO uncture free trvale zalepí několik děr v jedné pneumatice. Hlavní zemědělský dodavatel oznámil, že bylo zalepeno přes 100 děr způsobených ostny v jedné pneumatice a test britského vojska ukázal, že bylo zalepeno 30 děr v jedné pneumatice. 

Rezavějí ocelové ráfky při použití OKO Pucture Free?
Ne, OKO Puncture Free obsahuje silné a účinné protikorózní látky.

Jak často je třeba doplnit OKO Puncture Free v pneumatice?
Pokud je pneumatika přesně a dobře naplněna, OKO vydrží po celou dobu životnosti pneumatiky. Dle klimatických podmínek cca 3 roky do vyschnutí.

Obsahuje OKO Punctere Free nějaké škodlivé přísady?
Ne, OKO neobsahuje žádné škodlivé přísady. OKO puncture free prošel kontrolou látek poškozujících zdraví – COSHH.

Je OKO Puncture Free legální? Je povolené aplikovat OKO do pneumatik a pak jezdit po cestě nebe v terénu?
Ano, OKO puncture free je povolený pro použití do pneumatik vozidla. Má atest 8SD.

Poškodí OKO Puncture Free gumu nebo má nějaké působení na strukturu pneumatiky?
Ne, OKO puncture free je neškodný pro gumu. Po testování v technických institucích nejsou známy změny co se týče poškození gumy nebo jejich komponentů během delšího působení. 

Slepí OKO Puncture Free duši s pneumatikou?
Ne, OKO puncture free zůstává tekuté uvnitř pneumatiky. Neslepí duši s pneumatikou, tak jako aerosol, latex, nebo podbné složky založené na dočasném zalepení. 

Lze OKO Puncture Free z pneumatiky odstranit?
Ano a jednoduše. OKO puncture free může být z pneumatiky vymyto i studenou vodou. 

Je OKO Puncture Free Off Road účinný i u děr větších než 7mm v průměru?
Testem bylo zjištěno, že OKO puncture free zacelí díry do 10 mm. Pneumatiky byly propíchnuty šrouby o průměru 9 mm až 11 mm a tmel je všechny zalepil. Testy bylo také zjištěno, že 93% všech defektů je způsobeno předměty o průměru 5mm nebo nižším. 

Funguje OKO Puncture Free v různých klimatických podmínkách?
Standardní směs OKO je vyrobena pro teploty do 0°C. Od teploty 0°C začíná tuhnout a zamrzá při -15°C. OKO tedy bude fungovat ve všech mírných klimatických podmínkách. OKO byl používán v několika zemích s vlhkými tropickými klimatickými podmínkami a byl úspěšně vyzkoušen v Kuvajtu a Jordánsku tamními vojenskými silami. OKO byl také úspěšně používán ve vozidlech Britské expedice na Antarktidě, avšak ve speciálním složení. 

Je OKO Puncture Free vhodný pro pneumatiky s duší a také bez duše?
Ano, OKO je stejně účinný u pneumatik bez duše tak i u pneumatik s duší. Problém může nastat jen u pneumatiky s duší, pokud vnitřní duše nemá správnou velikost pro vnější obal. V tomto případě doporučujeme obrátit se na pneuservis, aby Vám duši vyměnil za správnou velikost. 

Co když předmět, který pneumatiku propíchnul, zůstane v pneumatice? 
OKO utěsní oblast kolem hřebíku. Jestliže se hřebík pohne a zvětší díru, potom OKO zalepí toto místo znovu. Zatímco jsou díry kolem hřebíku zalepovány, OKO promaže oblast kolem hřebíku a ten je následně vytlačen. V tomto případě OKO znovu díru zalepí, zatímco je pneumatika neustále v pohybu. Čím větší trhlina v duši bude, tím se však snižuje riziko neutěsnění. Duše má tenkou stěnu.

Je možno hřebík vytáhnout, pokud nedojde k jeho automatickému vytlačení?
Ano. Pokud toto odhalíte, vyjměte hřebík a rozjeďte vozidlo. Odhalením předmětu zamezítě dalším škodám.

Můžou výrobci pneumatik odmítnout pneumatiku, která je v záruce a má uvnitř výrobek OKO Puncture free?
Není zde důvod, aby výrobce odmítl přijmout pneumatiku, které je v záruce i když obsahuje OKO Puncture Free. Omítnutí pneumatiky může být v rozporu s EU právem zákazníka. 

Zalepí OKO Puncture Free těsnění ráfku nebo okraj ráfku?
OKO nebyl navržen, aby zalepil nebo utěsnil ráfek nebo okraj ráfku. Funguje tam, kde se jako hmota nachází. Avšak po testech výrobku OKO Puncture Free společnost Honda Canada zveřejnila zprávu pro dealery, že OKO by mohlo být používáno při řešení těchto problémů. Jedná se však o plnění pláště nad stnadardní doporučované množství.

Zalepí OKO Puncture Free boční píchnutí nebo boční prasklinu?
OKO Puncture Free nezalepí boční píchnutí. Boční píchnutí může být příčinou slabosti struktury pneumatiky, a to by mělo být vyřešeno náhradou pneumatiky. Také výše napsaná odpověď. 

Může OKO Puncture Free zablokovat otvor pro ventil během aplikace nebo po ní?
OKO by neměl být příčinou zablokování otvoru pro ventil. OKO Puncture Free je však navržen, aby zalepil díry pod tlakem. Proto je důležité aplikovat tlak jemně, když pneumatiku naplňujeme výrobkem OKO. 

Může OKO Puncture Free ucpat dřík ventilku zevnitř, když se uvolňuje tlak vzduchu po aplikaci?
Ne, OKO Puncture Free vyteče pryč z vnitřku dříku ventilku. 

 

Vyhledávání

Copyright © Marek Olbert www.automotosluzby.cz IČO:64970876