Historie VeeRubber Tyres

Krátká, avšak úspěšná historie VEE RUBBER

 

Společnost VeeRubber byla založena v roce 1977 v Bangkoku, Thajsko, a zpočátku vyráběla pneumatiky a duše pro bicykly.

Krátce nato však VeeRubber začal s výrobou pláštů pro mopedy, skútry, motocykly a pochopitelně i širokým sortimentem duší.

VeeRubber se rychle ujal vedení na domácím trhu a rozšířil své prodeje  v posledních 25 letech nepřetržitě v Asii, západní Evropa, USA, Kanadě a Latinské Americe. Již více než deset let pracuje továrna jako smluvní výrobce pro některé přední světové značky a jako první prezentoval na domácím trhu vlastní špičkovou automobilovou pneumatiku City Star V2.

Mezitím VeeRubber provozuje více než 10 výrobních závodů a rozšířil se po celém světě a zaměstnává více než 5.500 zaměstnanců. Základ pro tento rychlý růst byl profesionální vývoj výrobků a pokračující investice do více než 100 milionů amerických dolarů. Stále více velkých značek spoléhá na kvalitu Vee Rubber Products a nechávají si u této společnosti vyrábět své vlastní zančkové pneumatiky. VeeRubber dodává pod svým vlastním jménem modernizované pneumatiky pro motocykly a skútry výrobcům GAS GAS (Španělsko), Derbi (Španělsko), Yamaha (Španělsko), Sherco (Španělsko), MBK (Francie), Malaguti (Itálie), Piaggio (Itálie), Yamaha ( Thajsko) a Honda (Thajsko) jako standard. Nově k odběratelům patří i značka RIEJU.  V automobilovém sportu na Asijském kontinentu je VeeRubber úspěšně taky několik let. Krom toho je Vee Rubber hlavním sponzorem thajského Go-Kart Championship a oficiální sponzor týmu Honda pro silniční a motokrosové závody. VeeRubber provozuje motocyklové závodní družstvo, které je velmi úspěšné na motocyklech Yamaha.

VeeRubber je spolehlivým výrobcem a prokázal kvalitu svých výrobků na mnoha významných trzích. VeeRubber obdržel několik důležitých schválení a certifikátů regulačními a certifikačními autoritami, jako je ISO 9000, U. S. Ministerstvo dopravy (DOT), Thajský průmyslový normalizační institut (TISI) a Federace motoristického sportu klubů Thajsko (FMSCT). Ve svém výrobním programu má i několik pneumatik schválených pro závody FIM. V Thajsku je to jeden z největších exportérů  (90% objemu výroby do více než 100 zemí) a v návaznosti na to má několik cen za Export.

VeeRubber se objemem výroby přibližně 40 milionů pneumatik ročně (jízdní kola) stává největším světovým výrobcem v tomto segmentu. Dalších 30 milionů kusů ročně vyrobí v segmentu moped, skútr, motocykl, motokros, ATV a motokáry. VeeRubber je také největším světovým producentem motocyklových duší nejen pod svým označením, ale také jako výrobce pro mezinárodně známé značky. Z celkové výroby 100 000 000 duší je polovina pro známé světové značky, zbytek odchází pod vlastním jménem, stejně tak i v oblasti motocyklových pneu, kde se z 30 000 000 vyrobených kusů jen třetina vyrábí pod vlastním jménem.  Díky velmi dobře fungujícímu prodeji v USA a západní Evropě má VeeRubber nové vlastní vývojové centrum, do kterého se mu podařilo získat i několik zvučných jmen v tomto byznysu. Příkladem je Leo Smith (britský motocyklový závodník), který 18 let pracoval pro Avon Tyres, kde 8 let sloužil jako testovací jezdec pro motocyklové pneumatiky a během dalších 10 let pracoval jako šéf vývoje. 

V roce 2006 otevírá VeeRubber nový závod na výrobu pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní automobily, nákladní auta a splňuje nejvyšší technické normy.  V roce 2007 má již plnou výrobní kapacitu 3500000 kusů a k míchání směsi používá nejnovější gumárenské stroje. V současnosti je po otevření další továrny produkce navýšena na 7000000 kusů pneumatik! 

VeeRubber má již celosvětově zvládnutou logistiku a své výrobky nabízí v celé Asii, Africe, Evropě, Americe i Austrálii. Pro zaručení kvality svých výrobků je každá radiální pneumatika pro osobní automobily, před opuštěním výrobního závodu, testována na dynamickou vyváženost. Při správném skladování garantuje výrobce zachování původních vlastností po dobu pěti let od data výroby. 

VeeRubber je původně rodinný podnik, kde první dodnes tři vedoucí místa zastávají stále lidé z rodiny Sukanjanapong. VeeRubber je výrobcem největší motocyklové pneumatiky na světě v rozměrech 360/30R18 a 120/70R23. Ve světě už kraluje na několika stavbách různým mezinárodním soutěžím.

 

ODKAZY SOUVISEJÍCÍ S VEE RUBBER

 DOMOVSKÁ STRÁNKA

  

 První stavba s pneumatikami VeeRubber Monster 120/70R23 a 360/30R18

Vyhledávání

Copyright © Marek Olbert www.automotosluzby.cz IČO:64970876