Historie Avon Tyres

AvonTyres vyrábí a prodává pneumatiky pro automobily, motocykly a sport.

od roku 1902 osobní pneumatiky

od roku 1911  motocyklové pneumatiky

od roku 1958 závodní pneumatiky

 

1885

Tehdy to začalo. E. G. Brown a J. C. Margeston přestavěli původní továrnu na šátky v blízkosti města Bath na jihu Anglie na závod na výrobu produktů z gumy. 

1890

Obchod vzkvétá. Továrna začala být malá. AVON se tedy stěhuje do města Melksham v hrabství Wiltshire. A právě zde vyrábí AVON dodnes většinu svých produktů.

1902

Vyrobena první automobilová pneumatika Avon.

1904

Zahájena sériová výroba několika typů automobilových pneumatik.

1911

Zahájena výroba motocyklových pneumatik.

1933

Firma Rolls-Royce si vybrala pneumatiky AVON jako originální obutí pro své vozy. Následovala řada dalších výrobců drahých a exkluzivních automobilů. Partnerství s Rolls-Royce přetrvává dodnes.

1957

AVON vstupuje do světa motoristického závodního sportu. Mezi lety 1958 až 1963 vítězí všichni mistři světa na pneumatikách AVON.

1959

Aston Martin vybavuje své tovární závodní vozy s velkým úspěchem závodními pneumatikami AVON. Aston Martin vyhrál na pneumatikách AVON Mistrovství světa sportovních vozů včetně vítězství ve slavném závodě 24 hodin Le Mans.

Sedmdesátá léta

Nový vývojový trend v pneumatikářském průmyslu se jmenuje „radiální pneumatika“. AVON, v té době jeden ze světových technologických lídrů ve výrobě pneumatik, byl jak při vývoji, tak při uvedení radiálních pneumatik na trh jedním z prvních výrobců.

1981

Za pouhých 100 dní vyvinul AVON pneumatiku pro seriál Formule 1 a v letech 1981 a 1982 dodává závodní pneumatiky několika týmům F1.

1982

AVON získal tříletou smlouvu jako oficiální dodavatel pneumatik do seriálu Formule 3. Tento první tříletý kontrakt se vyvinul do dlouhodobého partnerství, které úspěšně přetrvává dodnes.

1986

Mezinárodní automobilová federace (FIA) pověřila AVON dodávkami závodních pneumatik do seriálu Formule 3000 počínaje závodní sezónou 1988. AVON je oficiálním dodavatelem pneumatik do Formule 3000 dodnes. 

1993

AVON se stal oficiálním dodavatelem pneumatik do seriálu Formule Ford v Evropě.

1997

V tomto roce se uskutečnilo přátelské převzetí AVON americkou společností Cooper Tire & Rubber, která patří k největším a především k nejúspěšnějším výrobcům pneumatik na světě. AVON tím získal přístup k důležitým, v té době urgentně potřebným zdrojům, jako jsou dostatečný kapitál a vysoce moderní vývojové a konstrukční vybavení.

 

Dnes dodává AVON své závodní pneumatiky do více než 150 různých seriálů po celém světě (nejnověji např. do seriálu formulí A1 Grand Prix).

Závodní sport zkrátka koluje značce AVON v žilách a neustále rozšiřuje technikům a vývojářům horizont dalších možností.

Ze všeho, co se AVON naučí ve tvrdém světě motoristického sportu, velmi brzy těží i běžní uživatelé prostřednictvím výkonnostních a vysoce výkonnostních (UHP) pneumatik na silnici nebo v hobby-závodním sportu. Upřímná, trvalá a úspěšná angažovanost značky AVON v motoristickém sportu přináší běžnému řidiči přesvědčivé výhody v podobě běžných silničních pneumatik s vynikajícím jízdním komfortem, excelentní přilnavostí na suché i mokré vozovce a výrazně navýšenými bezpečnostními rezervami.

AVON se specializuje především na vývoj a výrobu prvotřídních pneumatik pro následnou spotřebu a tuning. Do prvovýroby jsou pneumatiky AVON v menším množství dodávány výrobcům exkluzivních značek automobilů (Rolls Royce, Bentley, Aston Martin) nebo výrobcům sportovních speciálů (Morgan, Vanwall, Connaught).

 

ODKAZY SOUVISEJÍCÍ S AVON TYRES:

AVON ODDĚLENÍ ZÁVODNÍCH A SPECIÁLNÍCH PNEUMATIK

AVON ODDĚLENÍ VÝVOJE SMĚSI A PROTEKTORŮ

AVON BRITSKÝ POHÁR GT

 

HISTORICKÉ VIDEO Z VÝROBY PNEUMATIK AVON

 

 

Vyhledávání

Copyright © Marek Olbert www.automotosluzby.cz IČO:64970876