Video z historie

 
Lidé z Avon Tyres objevili sbírku historických filmů, které poskytují jedinečný pohled do výroby a života firmy, která již 101 rok vyrábí motocyklové pneumatiky.
 
Filmy obsahují různé dokumenty třeba o pozemním rychlostním rekordu z roku 1950 na pneumatikách Avon, jak testoval pneumatiky Geoff Duke na Nortonu v Castle Combe, záběry ze závodů v SPA Eau Rouge Grand Prix a silniční testy na motorce Vincent.
 
Zrovna poslední zmínka je možná nejzajímavější. Tovární testovací jezdec jede na motocyklu Vincent s pneumatikami Avon. Jede docela svižně a to vše bez přilby a v elegantním obleku. staré dobré časy...
 
Společnost začala výrobu gumárenského zboží v roce 1885 v bývalé soukenické továrně v Melksham. Na přelomu století se společnost odhodlává k výrobě i dalších pryžových výrobků, v roce 1901 vyrábí první auto pneumatiky a v roce 1911 Avon produkuje první motocyklové pneumatiky.
 
Dnes je společnost Avon Tyres ve Velké Británii jedinným výrobcem pneumatik na motocykly.
 
Testování pneumatik v okolí továrny na motocyklu Vincent.
 

 
Testování původních a inovovaných drážkovaných pneumatik na mokru.
 

 
Geoff Duke vítězí v GP Eau Rouge at Spa na pneumatikách Avon Tyres.
 

 
Testování pneumatik na okruhu v Castle Combe provádí Geoff Dukes na svém Nortonu. 
 

 
Russel Wright a Bob Burns s motocyklem Vincent Black Lightning se připravují na rychlostní rekord v roce 1955 v Swannanoa na Novém Zélandu. Dosažená rychlost byla 185 mil za hodinu.
 

 

 

 

Ještě pár videí kolem aut...

 

 

 

 

Vyhledávání

Copyright © Marek Olbert www.automotosluzby.cz IČO:64970876